RSS
A A A
SmodBIP

ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza

Przyjmowanie wniosków za pośrednictwem ePUAP
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wielkopolskiej przyjmuje wnioski złożone za pośrednictwem formularzy opublikowanych na platformie ePUAP. Złożenie podpisu elektronicznego na formularzu sprawi, że będzie on traktowany jako podstawa do wszczęcia postępowania administracyjnego.

Jak założyć konto na ePUAP
W celu skorzystania z usług elektronicznych świadczonych poprzez ePUAP konieczne jest założenie indywidualnego konta użytkownika na platformie ePUAP. W tym celu należy przejść na platformę ePUAP, zapoznać się z pomocą dotyczącą zakładania konta oraz zatwierdzić regulamin dostępny w trakcie procesu instalacji.

Podpisywanie dokumentów
Wszystkie dokumenty elektroniczne wysyłane na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą muszą zostać podpisane jednym z dwóch typów podpisu:

• płatnym, kwalifikowanym podpisem elektronicznym, który można nabyć u jednego z dostawców usług certyfikacyjnych (Unizeto CERTUM Certification Authority, Sigillum - Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej, Krajowa Izba Rozliczeniowa - Ośrodek Zarządzania Kluczami, MobiCert, Enigma S.O.I.),

• darmowym podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.
Skrzynka podawcza jest jedynym kanałem do komunikacji elektronicznej Interesanta z Urzędem.

Akceptowalne formaty załączników to: DOC, RTF, XLS, CSV, TXT, GIF, TIF, BMP, JPG, PDF a dopuszczalny format kompresji – ZIP. Wielkość wszystkich załączników dołączonych do jednego formularza nie może przekroczyć 3 MB. Dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane przez system i nie zostaną rozpatrzone.

Informacja o złożeniu formularza w ePUAP zostanie automatycznie przekazana do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wlkp. drogą elektroniczną.

ZUS Inspektorat w Środzie Wielkopolskiej
Środa Wlkp., ul. Szpitalna 1
Czynny pon.: 8.00-17.00 wt.- pt.: 8.00-15.00

Urząd Skarbowy w Środzie Wielkopolskiej
Środa Wlkp., ul. Harcerska 2Opublikował: Iwona Garczyk
Publikacja dnia: 24.04.2013
Podpisał: Bernadeta Staszak
Dokument z dnia: 24.04.2013
Dokument oglądany razy: 1 933